Reklam

Viral hepatit tedavisi

4 yıl önce
60 kez görüntülendi

Viral hepatit tedavisi
helal tüy azaltıcı

Tıpta viral hepatit olarak isimlendirilen bu sorun halk arasında bulaşıcı sarılık olarak bilinmektedir. Bulaşıcı sarılık olan viral hepatit mikroorganizmaların sebep olduğu karaciğer yaygın iltihabı durumudur. Viral hepatit hastalığı A, B, C, D, E ve G harfleri ile adlandırılan en az altı virüs kaynaklı meydana gelen ciddi bulaşıcı hastalıklardan bir tanesidir.

Günümüzde viral hepatit tedavisi çeşitli yöntemlerle tedavi edilmektedir. İğneler, haplar gibi tedavi yolları vardır. Viral hepatitin tedavisinde amaç mikroplarının çoğalmasının önüne geçmek, durdurmak, karaciğer hasarını azaltmak ve nüksetmesini önlemektir. Aksi durumda viral hepatit tedavisi yapılmaz ise ileride karaciğer yetmezliği ve sirozu husule gelebilir.

Bulaşıcı sarılığın tedavisinde uyku verici ilaçlar kullanmaktan sakınmalı, alkol tüketmemeli, Kalp, böbrek, akciğer hastalığı, tiroid hastalığı, şeker hastalığı gibi rahatsızlıklardan dolayı ilaç kullanıyorsa bu ilaçları doktoru aksini söyleyene kadar kısıtlamalıdır. Bulaşıcı sarılık hastalığının tedavisi esnasında ilaçlar saati saati alınmalıdır. İlacını içmeye unutan hastalar o öğünü atlamalı, kesinlikle “geç de olsa içeyim bir şey olmaz” dememeli.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık