Reklam

Sırt Sivilcelerine Çözüm

3 yıl önce
29 kez görüntülendi

Sırt Sivilcelerine Çözüm
helal tüy azaltıcı

Sırt Sivilcelerine Çözüm

 

Sırt bölgesinde çıkan sivilceler erişmesi daha zor olduğu için tedavisi de zor olan sivilce türlerindendir. Bitkisel çözümler kullanarak sırtınızda çıkan sivilcelerden kısa süre içinde kurtulabilirsiniz.


Sırt Temizliği

Ulaşması zor bir yer olan sırtınızdaki sivilceleri tedavi etmek zorlu bir süreç olacaktır. Sırtınızdaki sivilcelerden kurtulmak için sırt temizliği oldukçe önemlidir. Sırt kaşıyıcılar kullanarak sırtınızı tahriş etmeden temizleyebilirsiniz. Egzersiz ve spor gibi terleme yaratan durumlar sonrasında sırtınızı temizlemeye özen gösterin. Vücudunuz terlediğinde yağ üretimi artar ve bu durum sivilcelerin çoğalmasına sebep olur. Terledikten sonra muhakkak duş almalısınız.


Sivilceler İçin Çay Ağacı

Çay ağacının içinde bulunan benzoil krem kadar etkili bir maddedir. Saf çay ağacı yardımıyla sırtınızdaki sivilceleri kolayca giderebilirsiniz. Tamamen doğal olduğu için cildinize zarar vermez.

 

Sırttaki Sivilceler İçin Yulaf Ezmesi

Sırtınızdaki sivilceleri gidermek için yulaf maskesi ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Haftada 1 kere kullanabileceğiniz yulaf maskesini hazırlamak için 2 çay bardağı kaynamış suyun içine 1 çay bardağı yulaf ekleyin. Su soğuduktan sonra maskeyi sırtınıza sürün ve yarım saat bekleyip duş alın.

 

Sırttaki Sivilceler İçin Maske

1 çay kaşığı kabartma tozu

1 adet portakal

Portakalın kabuklarını sorup rendeleyin ve rendelenmiş kabukların içine kabartma tozu ekleyip karıştırın.

Hazır hale getirmiş olduğunuz maskeyi sırtınızda sivilcelerin bulunduğu bölgeye uygulayın yarım saat kadar bekleyin. Sürenin sonunda sırtınızı yıkayıp temizleyin. Haftada 2 kere kullanabilirsiniz.


Sırttaki Sivilceler İçin Elma Sirkesi

1 yemek kaşığı elma sirkesi

1 bardak su

Malzemeleri karıştırıp hazır hale getirmiş olduğunuz maskeyi masaj yaparak sırtınıza sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra sırtınızı yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Sırtınızda bulunan sivilceler kuruyana kadar günlük olarak tekrarlayarak kullanabilirsiniz.

Reklam

Sırt Sivilcelerine Çözüm Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık