Reklam

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?

4 yıl önce
57 kez görüntülendi

Sahte İmplant Nasıl Anlaşılır?
helal tüy azaltıcı

Kayıp dişlerin tedavisinde kullanılan son dönemlerin en gelişmiş teknolojik ürünlerinden biridir, diş implantları. Çok yüksek bir maliyeti bulunan implantların da yazık ki sahtesi üretebiliyor ve hastalara bu sahte implantlar takılabiliyor.
Sahte implant ağız ve diş sağlığını ciddi oranda kötü etkiliyor. Peki, ağza sahte implant takıldığı nasıl anlaşılır?

Kalitesiz ve sahte şekilde üretilen implantların zararları oldukça büyük. Bunların başında ise kalıcı diş ve kemik sorunları yer alıyor. Diş hekimliği alanında etkili ve son derece önemli bir uygulama olan implant işleminde, tercih edilen implantların sahte oluşu, ağız içine yerleştirildiği zaman kemiklerle uyuşmamasına ve akabinda sorun yaratmasına yol açar.

Gerçek implantlar titanyumdan yapılmaktadır. Ancak sahte implantlar için paslanmaz çelik kullanılır. Bu da vücudumuzun kabul ettiği bir madde değildir. Paslanmaz çelikten yapılan implantlar kemikler ile uyum sağlamaz, enfeksiyon riski de gelişir. Prof. Dr. Uysal, piyasada bilinen patentli, Ulusal Bilgi Bankasında kayıtlı implantların tercih edilmesine dikkat edilmesini öneriyor. Uysal sözlerini şöyle tamamladı:

“Muayenehanelerde yalnızca fiyat bazında değerlendirme yapmayıp kaliteyi ön planda tutulmalıdır. Uluslararası standartlarda uygunluğunu gösteren belgelere sahip, garanti veren implantlar tercih edilmelidir. Her implantın ömür boyu garanti belgesi vardır. Marka öğrenilip mutlaka bir piyasa araştırması yapılması gerekir. İmplantın üzerine yerleştirilecek ara parçaların her çeşidinin bulunması gerekiyor. Uygulama yerleri ise sterilizasyon bakımdan tam teşekküllü merkezler olmalıdır. Hastalar konu ile ilgili uzman hekimlerden, üniversitelerden bilgi alabilirler.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık