Reklam

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

4 yıl önce
43 kez görüntülendi

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları
helal tüy azaltıcı

Kuaförlerde saç rengi oryal ya da boyayla işlemi ile açılır. Bu işlemlere hiç saçınızı bulaştırmadan evde doğal ve sağlıklı yöntemler deneyerek de saç renginizi açabilirsiniz. Oryal ve boyalar kimyasal madde içerdiklerinden saç ve sağlık açısından zararlıdır. Saçlarınızın tipi müsait olanlar doğal yollarla saç rengini açma işlemini uygulayabilirler ve kısa zamanda da sonuç alırlar.

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Mutfakta bulunan malzemeleri veya aktarlardan temin edeceğiniz birkaç malzeme ile saç rengini sağlıklı ve doğal şekilde açabilmeniz için işte ihtiyacınız olanlar.

Limon ve Su

Hepimizin evinde eksik olmayan şeylerdir. Tek yapmanız gereken bir bardak limon suyu ile bir bardak suyu karıştırmak. Daha sonra bunu nemli saçlarınıza sürmek. Ardından birkaç dakika güneşin altında vakit geçirmeniz gerekir. Böylece saç renginiz açılmış olacak.

Tavsiye: Saçlarınızı en az 3 gün öncesinden yıkamış olun ve mutlaka limon ile su aynı oranlarda olmasına dikkat edin. Böylece hem daha etkili bir çözüm alırsınız hem de limonun zararlarından saçlarınızı korumuş olursunuz.

Oksijenli su

Çok eskiden beri kullanılan ve bilinen bir yöntemdir. Eczaneden satın alabileceğiniz bir üründür, oksijenli su. Ancak tavsiye etmiyoruz. Çünkü saçlara ciddi zararı dokunur. Onun yerine tarçın ve saç kremini karıştırın.

Tarçın ve saç kremi

Bu karışımı en az 4 saat saçınızda bekletmelisiniz. Miktarı kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken ne kadar saç kremi kullanırsanız, toz tarçının 2 katı kadar olmasıdır.

Durulama suyuna elma sirkesi

Banyo esnasında durulama suyuna dökeceğiniz elma sirkesi de saç rengini doğal yollarla açmaya yardımcı olur.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık