Reklam

Rahim egzaması tedavisi

4 yıl önce
44 kez görüntülendi

Rahim egzaması tedavisi
helal tüy azaltıcı

Derinin sulanması olarak kısaca tanımlayacağımız egzamanın mütenevvi türleri bulunmakta ve bu türlerinden bir tanesi de, kadınların hayatını kâbusa çeviren rahim egzamasıdır. Kaşıntı ve kızarıklık gibi belirtileri bulunan rahim egzaması nasıl geçer ve rahim egzamasında ne yapılmalıdır uzmanlarımız sizler için açıkladılar.

Kimi zaman ırside olabilen rahim egzaması, ortaya çıktığı bölgeye göre farklı isimler alabilmektedir. Rahim bölgesinde oluşan çeşidine de, rahim egzaması denir.

Rahim egzamasının tedavisi boyunca su ve sabunlu sudan uzak durulmalıdır.

Beslenmeye çok dikkat edilmeli, acıdan ve baharattan uzak kalarak perhiz yaparak rahim egzamasının artması önlenmelidir.

Su yerine ise hastalar permanganatlı su ve rivanolllu su kullanmalıdır.

Rahim egzamasına bitkisel çözümler arayanlar için, rahim egzamasına iyi gelen bitkileri ve bu bitkilerden hazırlanan kür tariflerini sizlerle paylaştık.

Rahim egzaması bitkisel tedavisi için önerilen kürlerin tarifleri şöyledir:

*1 su bardağı soğuk suya; 1 çorba kaşığı bal konur. Karıştırılıp hepsi bir kerede içilir.

*Bir kaba, 2 tutam kuru nane, 1 narın kabukları ve 1 çorba kaşığı yeşil mercimek konur. Toz haline gelinceye kadar dövülür. Sonra üzerine hamur yapacak kadar su dökülüp, yoğrulur. Küçük, küçük fitiller yapılır. Rahim’e, her gün bir fitil konur.

*2 çorba kaşığı çiğ süt; 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 çorba kaşığı soğuk su karıştırılıp iyice çalkalanır. Vagina’nın çevresine sürülür. Bu işlem her gün tekrar edilir.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık