Reklam

Parmak uyuşması neden olur?

4 yıl önce
34 kez görüntülendi

Parmak uyuşması neden olur?
helal tüy azaltıcı

İlk olarak kendini karıncalanma ile gösteren, sonrasında parmakları hissetmemeye doğru ilerleyen parmak uyuşması, ekseri yaşlı insanların yaşadığı bir sorundur. Ancak kimileri genç yaşlarda da parmak uyuşması ile sık sık karşılaşmaktan yakınır. Parmak uyuşmasından muzdarip olan hem yaşlılar hem de gençler için, parmak uyumasının sebepleri nelerdir makalemizde açıklamak istedik.

Parmak Uyuşması Nedenleri

* Parmak uyuşması yaşadığımız bir takım hastalıkların belirtidir aslında. Özellikle de şeker hastaları ve tansiyon hastaları sık sık parmak uyuşmasından, parmaklarının karıncalanmasından bahsederler.

* Kalple ilgili yaşanan sorunlarında parmakları etkilediğini biliyoruz. Kalbinizde ortaya çıkan bir sağlık problemi varsa, parmak uyuşması o problemin bir belirtisi olabilir.

* Sigara içenlerde ve alkol kullananlarda da parmak uyuşmasına rastlanır. Ancak bu durumda endişeye kapılmanıza gerek yok. Sadece sigarayı mümkünse bırakın, alkolden de uzak durun daha sonra sorun kendiliğinden geçecektir.

* Kolları ve dirsekleri sürekli olarak bükülü duran kişilerde de parmak uyuşması görülür. Özellikle de günümüzde masa başı çalışanlarının yaşadığı bir şikayettir. Arada kollarınızı hareket ettirin.

* Her parmak uyuşması kaygı uyandıracak bir sorun değildir. Eğer uyuşma vücudun diğer bölgelerine yayılıyor, uzun sürüyor ve his kaybı da ortaya çıkartıyorsa işte o zaman mutlaka bir uzmana danışmalı, nedenini kesin olarak öğrenmeli ve nedene yönelik tedavi uygulamasına başlamalısınız.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık