Reklam

Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?

4 yıl önce
34 kez görüntülendi

Omuz Ağrısı Nasıl Geçer?
helal tüy azaltıcı

Omuz ağrısının çeşitli sebepleri olduğu gibi, çeşitli tedavi yöntemleri de mevcuttur. Omuz ağrısı doğal tedavi yöntemleri, evde tedavi yöntemleri, bitkisel tedavi yöntemleri modern tıbbın tedavi yöntemlerine destek amaçlı uygulanabilir. Sağlığı tehdit etmeyen bu yöntemler sayesinde omuz ağrılarına son vermek mümkün.

Sıcak su torbası

* Sıcak su torbası birçok ağrı çeşidini tedavi etmede kullanılır. 15 dakika boyunca omuz ağrısının hissedildiği bölgeye sıcak su torbasını koymak, kaslardaki iltihapların gitmesine ve kasların gevşeyip ağrı şikayetinin sonlanmasına yardımcı olur.

Soğuk kompres

* Sıcak uygulamasından hoşlanmayan veya sıcak su torbasının işe yaramadığı kişiler bu yöntemi deneyebilir. Soğuk mu yoksa sıcak mı sizi daha iyi rahatlatıyor ona göre seçim yapabilirsiniz. Soğuk kompres uygulaması da tıpkı sıcak su torbası gibi omuz ağrılarının evde tedavisi için etkili yöntemlerden bir tanesidir. İltihap ve ağrı tedavisinde soğuk kompres uygulanabilir.

Ilık bir duş

* İşte omuz ağrılarına etkili yöntemlerinden biri de ılık bir duş almak. Banyo suyu kasların gevşemesini ve rahatlamanızı sağlar. Eğer vaktiniz varsaılık su dolu küvetin içinde yarım saat kalın.

Masaj yaptırmak

* Hissedilen tüm ağrıların tedavisinde masaj iyi gelir. Stresi ve gerginliği atar, vücudun rahatlamasını sağlar ve ağrıyı ortadan kısa sürede kaldırır.

Lavanta yağı

* Yatıştırıcı ve rahatlatıcı özelliği bulunan lavanta yağı, omuz ağrılarına birebir iyi gelir. Uçucu bir yağ olan lavanta yağı, kasların gevşemesini ve rahatlamanızı sağlıyor.

Limon ve bal karışımlı su

* İşte bu karışım her sabah içildiğinde ağrı şikayetinizi önleyecek. Hem omuz ağrısından sizi kurtaracak hem de bedendeki toksinlerin atılmasını sağlayacak.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık