Reklam

Nezleye iyi gelen karışımlar

4 yıl önce
45 kez görüntülendi

Nezleye iyi gelen karışımlar
helal tüy azaltıcı

Burnumuzun içinde yer alan zarın, üst solunum yollarının iltihaplanmasından kaynaklı olarak meydana gelen ve bulaşıcı bir rahatsızlık olan nezleye iyi gelen karışımları siz değerli ziyaretçilerimiz için sayfamızda açıkladık. Burun akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük ve hapşırma gibi belirtileri bulunan, zaman zaman da ateşlenme görülen nezleye bitkisel çözüm arıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Nezleye iyi gelen doğal karışımlar sayesinde kısa sürede kendinizi evde tedavi edebilirsiniz. Yaklaşık olarak 2 hafta içinde kendiliğinden geçen nezlenin, kısa zamanda geçmesini sağlamak için, nezleye iyi gelen karışımları hazırlayarak tüketebilirsiniz.İstirahat etmeye ve kalabalık ortamlarda bulunmamaya da özen gösterin.

İşte nezleye bitkisel/doğal çözüm ve ve evde tedavi yöntemleri:

Malzemeler

1 yemek kaşığı süzme bal

1 çay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı toz karabiber

5-6 damla limon

1 çay kaşığı toz zencefil

Tüm malzemeleri karıştın ve sabah akşam birer tatlı kaşığı düzenli olarak tüketin. Bu karışım her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Size verdiğimiz tarifte karışım 2-3 kişiliktir. Sayı arttıkça malzemelerin miktarını da arttırın.

Bir diğer nezleye iyi gelen karışım tarifi de şöyledir:

30 gr. ıhlamur 3-4 adet kırılmış karanfil Rendelenmiş zencefil 2 çay kaşığı dolusu tarçın çubuğu ya da limon kabuğu (tatlı ya da ekşi lezzet sevenlere göre)

Tüm malzemeleri 1 litre suya ekleyin ve kısık ateşte kaynamaya bırakın. Kaynama noktasına gelince ocağın altını kapatın (çok fazla kaynatmayın). Daha sonra süzün ve ılık ılık için.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık