Reklam

Menopozda zayıflama diyeti

4 yıl önce
44 kez görüntülendi

Menopozda zayıflama diyeti
helal tüy azaltıcı

Kadınların büyük bir çoğunluğunun menopoz döneminde beslenme şekli değişir ve bu sebeple de birçok kadın menopozda kilo almaya başlar.

Menopoz döneminde artık vücut eskisi kadar aktif olmadığı içinde, vücuda giren besinlerin kalorileri kolay kolay yakılamaz olur. Hormonal değişiklikler menopozda kilo almanın başlıca sebeplerindendir. Ancak menopozda kilo almamak sizin elinizde.

Uzmanlarımızın menopozda kilo almamak için dikkat edilmesi gereken tavsiyelerine göz atarak, menopoz döneminde zayıflayabilirsiniz. Menopoz döneminde zayıflama diyeti önerileri bu hususta çok işinize yarayacak.

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz başta olmak üzere menopozda birçok şeye dikkat edilerek kilo vermek mümkündür.

Menopozda nasıl diyet yapılmalıdır?

Menopoz döneminde diyet yapmak istenirse, beslenmede yer alması gereken, menopozda faydalı besinler kesinlikle çıkartılmamalı veya azaltılmamalıdır.

Mutlaka diyette süt ve süt ürünlerine, et ve benzeri gıdalar, taze sebze ve meyvelere, ekmek ve tahıl grubu besinlere yer verilmelidir.

Bu besinlerin düzenli tüketimi ve egzersiz uygulaması ile kısa zamanda fazla kilolardan kurutulmak mümkün olduğu gibi, menopozda gelişme riski bulunan hastalıklara karşı da önlem alınmış olur.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık