Reklam

Meme Kanserini Önleyecek Yiyecekler

4 yıl önce
42 kez görüntülendi

Meme Kanserini Önleyecek Yiyecekler
helal tüy azaltıcı

Meme kanseri artık ölümcül değil. Bir çok hastalığı henüz başlamadan önleyen besinler olduğu gibi, meme kanseri için de henüz başlamadan önleyebilecek yiyecekler vardır. Genç yaşlarda tüketilmeye başlanacak bu yiyecekler sizin geleceğe en büyük yatırımınız olacak, meme kanseri de dahil olmak üzere bir çok hastalığı önleyecektir. 

Bir çok bayanı etkileyen ve korkutucu meme kanserine yakalanmamak için yapılacak şeyler , tüketilecek besinler var. Eğer bilinçli bir şekilde beslenir ve sağlıklı bir yaşam sürersek diğer tüm hastalıklar gibi meme kanserine yakalanma riski de oldukça düşecektir.

Düzensiz yaşam , sağlıksız beslenme , alkol , sigara , mesleki hasar  kanser için elverişli nedenler oluşturur. En büyük riski ise düzensiz ve katkılı beslenme oluşturmaktadır. Tıp sürekli olarak bu hastalıkların tedavisi için alternatif yollar arasa da besinlerinde kanser olmadan önce vücuda sağladığı birçok yarar vardır. Özellikle bazı besinler kanser olma riskini oldukça düşürmektedir.

Alternatif tedavi için kullanılan besinler ve faydaları aşağıda listelenmiştir.

Fasulye, lif oranı yüksek bir besin kaynağıdır. Günde yarım su bardağı fasulye tüketmek suretiyle göğüs kanserinin yüzde 7 oranında düşürülebileceği bulgulanmıştır. Fasulye sevmeyenlerin erik, fındık, fıstık, kuru üzüm ve elma gibi diğer lifli yiyeckler yemesi tavsiye ediliyor.

Meme kanserini önleyici sebzeler arasında en iyi bilineni brokolidir. Ayrıca lahanada kanser-savar sebzelerden biridir.

Nar, antioksidan içeren bir meyvedir. Meme kanserinden başka prostat, kalın bağırsak ve akciğer kanserine karşı koruduğu da düşünülmektedir.

Zerdeçal, hastalıklara ve iltihaplanmalara karşı koruyucu bir baharat. Artı aktif maddesi kürkümin olan zerdeçal meme kanserini önleyici özelliklere de sahip.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık