Reklam

Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

4 yıl önce
88 kez görüntülendi

Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?
helal tüy azaltıcı

Magnezyum birçok gıdanın içinde bulunan bir maddedir. Bu nedenle de eksikliğine nadir olarak rastlanır. Ancak sağlıksız beslenen ve düzenli beslenme alışkanlığı bulunmayan kişilerde magnezyum eksikliğine rastlamak mümkündür. Magnezyum eksikliği teşhisi nasıl yapılır, belirtileri nelerdir sizlerle.

Magnezyum balık, kuruyemişler, soya fasulyesi, ıspanak ve tahıllar gibi birçok gıdada bulunur. Magnezyum eksikliğinden şüpheleniyorsanız, anlam veremediğiniz belirtilere bakın. Magnezyum vücutta önemli görevler almaktadır. Bu yüzden bu mineralin eksikliği uykusuzluktan zor yutkunmaya kadar birçok probleme sebep olabilir.

1. Adım
Fiziksel ve mental olarak yorgun musunuz?

Magnezyum eksikliği yorgunluğa, sürekli uyku haline, iştah kaybına ve insomniyaya sebep olabilir. Konsantre olmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bazı insanlar yorgunluğu bunaltı hissiyle beraber tecrübe ederler. Bu da uykunun daha da azalıp yorgunluğun artmasına neden olur.

2. Adım
Kas gücünüze dikkat edin.

Magnezyum eksikliği kaslarınızın sağlığını etkiler. Kaslarda zayıflığa, spazma, şiddetli ağrıya veya kramplara neden olur.

3. Adım
Doktorunuzdan kalsiyum seviyenizi ölçmesini isteyin.

Düşük magnezyum kalsiyum seviyenizi etkileyerek hipokalsemiye sebebiyet verir. Düşük magnezyum ayrıca potasyum seviyenize de etki eder, ve potasyumun önemli miktarlarda düşmesine neden olur.

4. Adım
Karakterinizdeki değişikliklere bakın.

Düşük magnezyum aşırı telaşlılık, dinlenememe ve karamsarlığa neden olabilir. Ayrıca göğsünüzde bir darlık ve stresle baş edememe gibi semptomlarla da karşılaşabilirsiniz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık