Reklam

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

4 yıl önce
45 kez görüntülendi

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?
helal tüy azaltıcı

Tüy alma meselesini tamamıyla ortadan kaldırmak isteyen bayanlar son günlerde moda olan lazer epilasyon metoduna müracaat etmekteler. Lazer epilasyon aletlerinin farklılığı ve kalite oranı ile kimi cilt tiplerine yaramıyor ve akabinde lazer epilasyon aletleri cilde zarar vermeye başlıyor. İşte, lazer epilasyonun zararları hakkında merak edilenler.

Lazer Epilasyonun Zararları

* Lazer epilasyon yaptıran açık tenli kadınların cildinde sivilceler husule gelebilir.

* Epilasyon sonrasında ciltte görülen kızarıklıklar 1 hafta gibi kısa bir müddette geçmektedir.

* Epilasyon sonrası birçok kişide görülen bir yan etki de, kaşıntıdır.

* Lazer epilasyonun verdiği zararlar arasında en dikkat çekeni ve rahatsız edeni ciltte oluşan leke problemidir. Lazer epilasyon sonrası ciltte rastgele bir lekenin oluşmaması için işlemden sonra kesinlikle yüksek etmen savunucu kullanmak gerekmektedir.

* Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra solaryuma girme gibi bir düşünceniz varsa tamamıyla bu düşünceyi aklınızdan çıkartın. Çünkü, solaryumun verdiği ışınlar cildinize bronzlaşma sağlarken lekelenme gibi cilt meselelerine de yol açmaktadır.

* Genital bölgeye lazer epilasyon kadınların cevabını en merak ettiği sorulardan biri ise, lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi? Bu sorunun yanıtı, HAYIR!

* Gebe bayanlar lazer epilasyon yaptırmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Ancak yine de hamilelikte yaptırılması tavsiye edilmez.

* Sedef hastalarının da lazer epilasyon uygulaması yaptırması önerilmez. Çünkü sedef yayılabilir.

* Epilasyon ysonrası ciltte husule gelen kabarıklıklar ve yanmalar hafif şekilde atlatılarak 1 hafta gibi bir müddette geçmektedir.

* Lazer epilasyon evresinde canınızın çok yanması kıl köklerinin çok kuvvetli olmasından kaynaklanır ve bu acı git gide hafifler.

* Lazer epilasyon sonrası yaşanan bu problemler en az 1 hafta en fazla 1 ay içerisinde geçer.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık