Reklam

LAZER EPİLASYON : BİLİNMESİ GEREKENLER

4 yıl önce
61 kez görüntülendi

LAZER EPİLASYON : BİLİNMESİ GEREKENLER
helal tüy azaltıcı

Lazer epilasyon hepimizin aşina olduğu üzere bir epilasyon yöntemidir. Bu epilasyon yöntemi, kıllardan ömür boyu kurtulmanın mümkün olduğu bir yöntemdir. Buna ek olarak söz konusu işlem ile ilgili yanlış ve eksik bilgi çok fazladır. Pratik olduğu kadar kritik bir işlem de olan lazer epilasyon ile ilgili bazı bilinmesi gereken konulara kısaca göz atalım.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılır Mı ?

Yaz aylarında, lazer epilasyon yapılması ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu hususlar ile ilgili bilgi sahibi olduktan sonra yaz aylarında lazer epilasyon yaptırıp, yatırmamak hastanın kararına bağlıdır.

Yaz ayları, güneş ışınlarının insan derisi üzerinde çok etkili olduğu zamanlardır. Bu zamanlarda güneş ışınları ile deri rengi bronzlaşır, bronzlaşırken ısı ve ışınlar ile yanar ve yorulur. Bu zararlı etkiler ile birlikte, lazer ışınlarının yorucu, ısı ve deforme edici özelliği tedavi amaçlı da olsa birleşince olumsuzluklar yaşanabilir. Deri üzerinde yaralar, yanıklar oluşabilir, epilasyon tedavisi bu etkiler ile uzayabilir.

Kısacası  güneş ve lazer ışınları benzer zamanlarda cilde nüfuz ettiği zaman deri üzerinde problemler yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle yaz aylarında lazer epilasyon yapılması tasvip edilen bir durum değildir. Bu konu ile ilgili karar yine de hastanın kendisine aittir.

Lazer Epilasyon Hamile ve Emziren Annelere Uygulanabilir Mi ?

Lazer epilasyon işleminde kullanılan lazer ışınlarının hamile olan annelerde bebeği etkileyecek zararlı bir etkisi olup olmadığı henüz netleşmemiştir. Bu nedenle de hamile anne adaylarında ve bebek emziren annelerde lazer epilasyon en küçük ihtimali olan olumsuzlukları bile engellemek adına önerilmez.

Lazer Epilasyon Zararlı Bir İşlem Midir ?

Lazer epilasyon, sağlık durumunda herhangi bir engel olmayan kişilerde yapılırsa bir zararı yoktur.  Bu konu ile ilgili en doğru ve net bilgi doktorunuz tarafından verilecek olsa da bazı kriterler sabittir. Bunlar,

– Şeker, tansiyon, kalp, kanser tipleri gibi hastalıklar için ilaç tedavisi gören hastalarda lazer epilasyon uygulanmamalıdır.
– Yaz ayalarında ve hamile anne adaylarında lazer epilasyon sakıncalıdır.
– Emzirme dönemi bitmeden lazer epilasyon tedavisi sakıncaldır. Gibi kriterlerdir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Boyunca Kıl Köklerine Herhangi Bir Uygulama Yapılmamalıdır

Lazer epilasyon, kılların çıkmamasını sağlamak için kıl kökleine uygulanan bir tedavidir. Tedavi bir süreç halinde işlemektedir ve seanslar boyunca her seansta kıl kökleri biraz daha istenilen duruma gelmektedir. Eğer lazer epilasyon tedavisi boyunca kıl köklerine etki edecek ağda ve epilatör cihazı ile epilasyon gibi işlemler yapılırsa bu işlemler lazer epilasyon tedavisinin etkisiz olup bütün seansların yeniden yapılmasına sebep olabilir.

 

Reklam

LAZER EPİLASYON : BİLİNMESİ GEREKENLER Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık