Reklam

Kilo diz ağrısı yapar mı?

4 yıl önce
53 kez görüntülendi

Kilo diz ağrısı yapar mı?
helal tüy azaltıcı

Aşırı kilo diz ağrısına neden olur mu, fazla kilo diz ağrısı yapar mı ve kilo ile diz ağrısı arasında nasıl bir ilişki vardır?

Aşırı kilo sorunları ve obezite hastalığı bir çok hastalığın meydana gelmesinde büyük role sahiptir, diz ağrısı da kilonun neden olduğu rahatsızlıklar arasında yer alır.
Kilolar sebebiyle dizlere ağır yük biner ve bu sebeple dizlerde ciddi ağrılar meydana gelir. Kimi zaman kilo tek dizde ağrıya sebep olurken, kimi zamanda iki dizde birden ağrı hissine yol açar.

Aşırı kilolara karşı önlem almazsanız diz ağrıları dışında daha başka sorunlarda tetiklenecektir. Dizdeki kemiklerin etrafında kıkırdak bulunur ve bu kıkırdak kalça, kaval ve dizkapağı kemiklerine pürüzsüz bir ortam sağlar. Hareket esnasında kemikler eklemler içinde çok rahat hareket eder. Eğer aşırı bir kiloya sahip isek baskı meydana gelir, hareket kısıtlılığı oluşur.

Aşırı kilolara veda ederek diz ağrılarından kurtulmak mümkün. Kilo sorunları ile baş etmek için hem sağlıklı beslenmeli hem de düzenli egzersiz yapılmalıdır. Ancak aşırı kiloya sahip olanların daha basit ve ağır olmayan egzersizleri uygulaması gerekir. Dizde ciddi sorunlar yaşatmayacak, dizi aşırı zorlamayacak egzersizler uygulanmasına dikkat edilmelidir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık