Reklam

KIL TEKNİĞİ İLE KALICI MAKYAJ

4 yıl önce
49 kez görüntülendi

KIL TEKNİĞİ İLE KALICI MAKYAJ
helal tüy azaltıcı

Kalıcı makyaj, iğneler yardımı ile boyalar deri altına hapsedilerek yapılır. İğneler ile uygulama yapılacak olan boyadan bir miktar alınır ve iğne ile makyaj görüntüsü deri altına çizilir. Böylece su ve temizleme tonikleri ile makyaj silinemez.

KALICI MAKYAJ ( LONG TİME LINER)

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj kadınları her gün makyaj yapmaktan kurtaran estetik bir uygulamadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Bir Uygulamadır?

Bu uygulama iğneli bir uygulamadır

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, iğneler yardımı ile boyalar deri altına hapsedilerek yapılır. İğneler ile uygulama yapılacak olan boyadan bir miktar alınır ve iğne ile makyaj görüntüsü deri altına çizilir. Böylece su ve temizleme tonikleri ile makyaj silinemez.

Kalıcı Makyaj Acı Verir mi ?

Hayır. Çünkü acı hissedilmeden lokal anestezi uygulaması yapılır.

Kalıcı Makyaj Hangi Alanlara Uygulanır?

Kalıcı makyaji

– Göz üstü ve altına – Kirpik diplerine – Dudaklara – Kaşlara uygulanır.

Kalıcı Makyaj ile Hangi Makyajlar Yapılır?

– Göz makyajı – Dudak makyajı – Kirpik dolgunlaştırma, kontürleme – Kaş kontürü ve seyrek kaşların gür gösterilmesi

Kalıcı Makyajda Hangi Renkler Kullanılır?

Gözler için genellikle siyah ve koyu kahve renkleri tercih edilir. Buna ek olarak renkli bir göz kalemi ya da eyeliner görünümü isteyen hastalara da kalıcı göz makyajı yapılabilir. Uygulamalar göz farı olarak değil, göz kalemi ve eyeliner uygulaması şeklinde yapılır. Hasta dilerse üzerine günlük makyajını yapabilir, far, aydınlatıcı uygulayabilir.

Kaşlar için saç ve ten rengine uygun ortak renkler kullanılır. Kaşlarda doğal ya da abartılı görünümler tercih edilebilir. Bu görünmler için öncelikle kaşlar istenilen şekilde alınır ve üzerine kalıcı makyaj yapılır. Bu şekilde çıkan kaşlar kolaylıkla makyajlı olduğu halde alınabilir. Renklerde doğal bir kaş görünümü istenirse tek ve koyu bir renk yerine aynı rengin tonları ile çalışmalara yapılabilir.  Örneğini, kahve rengi yapılan bir kaş makyajı için koyu kahve, açık kahve ve türk kahvesi renkleri ile tonlama yapılarak kalıcı makyaj yapılabilir. Bu durum sizin talebiniz ile ilgilidir.

Dudaklarda ise kırmızı, pembe, şeftali ve kahve tonları tercih edilmektedir.

Kalıcı Makyaj ile Nasıl Bir Görünüm Elde Edilir?

Bu uygulama ile elde edilecek olan görünüm tamemen size kalmıştır. Dilerseniz, doğal dilerseniz abartılı görünümler elde edebilirsiniz. Öfrneğin kaşlarda çok düz ya da çok kavisli, ince ya da kalın görünümler elde edilebilir. Y ada gözlerde kalın ya da ince eyeliner, kuyruklu eyeliner uygulamaları yapılabilir.

Kalıcı Makyaj Kontürünü ve Pigmentini Kaybeden Alanlara Yapılabilir mi?

Elbette. Kalıcı makyaj sadece makyaj amacı ile değil estetik görüntünün normal düzeylere getirilmesi için de yapılır. Örneğin geçirdiği herhangi bir kan ya da pigment rahatsızlığından sonra iyileşen fakat solgun görünen, kaşlarını kaybeden, dudak çizgisi ve rengi yok olan hastalarda yüz  hatlarını vurgulayıcı bazı kalıcı makyaj uygulamaları yapılabilir. Bu hastalarda öncelikle kaşlara doğal bir görün ve renkte kontürleme ve kaş tasarımı ile yeni kaşlar yapılır. Ardından çok ince bir göz kalemi uygulaması ile göz çevresi belirlenir ve makyajlı bir görünüm yaratılmadan kirpik dipleri ortaya çıkartılırç Bu şekilde sağlıklı ve canlı bir görünüm elde edilir. Dudaklarda ise tam olarak dudak renginde, ruj uygulaması yapılmadan dudak çizgisi yapılabilir ve yine tonlama ile dudak oluşturulabilir.

Bu özelliği ile kalıcı makyaj, makyajlı bir görünüm için değil daha sağlıklı bir görünüş için de uygulanır ve erkek hastalara da uygulanabilir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Nedir?

Klaıcı makyaj fiyatları uygulama sayısı, renk tercihi ve uygulsama alanlarına göre ufak değişimler yaşar. Bu nedenle doktor muayenesi fiyat bilgisi için önemlidir. 

Reklam

KIL TEKNİĞİ İLE KALICI MAKYAJ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık