Reklam

Kene ısırığı hastalıkları

4 yıl önce
53 kez görüntülendi

Kene ısırığı hastalıkları
helal tüy azaltıcı

Yaz ayları geldiği zaman etrafta çoğalan keneler insan vücuduna yapıştığı zaman ısırdığı bölgeden hastalık yaratan mikrobunu yayar ve deride enfeksiyon oluşturarak, daha da vücudun derinliklerine giderek kene ısırığı hastalıklarını meydana getirir.
Kene ısırığına maruz kalındığı zaman derhal keneyi vücuttan çıkarmak gerekir, ancak bunu da sağlık uzmanları yapmalı ya da cımbız kullanarak keneyi patlatmadan vücuttan çıkarmak gerekir. Aksi durumda kene ısırmasından meydana gelen hastalıklara yakalanırsınız.

Keneyi vücuttan çıkarttıktan sonra ısırık yerini yıkamak ve hastalık işaretlerini izlemeyi beklemek gerekiyor. Kene ısırıkları olduğu zaman meydana gelebilecek tetanosu önlemek amaçlı aşı vurulmakta da fayda var. Kenelerin neden olduğu hastalıkların belirtileri ise benzerlik göstermektedir. Baş ağrısı, ateşlenme, grip benzeri şikayetler, bulantı ve akabinde kusma, kaslarda hissedilen ağrılar kene ısırıkları hastalıkları belirtileri arasındadır.

Kene ısırığının sebep olduğu hastalıkların bu belirtileri 1 gün ile 3 hafta sonra başlayabilir. Kimi zaman ise deride döküntüler, yaralar da meydana gelebilir. Yaygın olarak görülen kene ısırığı hastalıkları ise şunlardır:

Lyme hastalığı Kayalık dağlar benekli humması Tularemi Erlikiozis Nüksedici ateş Kolorado kene ateşi Babesiozis

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık