Reklam

Kaynar su yanık tedavisi nasıl yapılır?

4 yıl önce
36 kez görüntülendi

Kaynar su yanık tedavisi nasıl yapılır?
helal tüy azaltıcı

Dikkatsizlik ya da bir ihmal sonucunda kolunuza, bacağınıza, herhangi bir organınıza ya da tüm vücudunuza kaynar su dökülmüş ise, ciddi ve geri dönüşü olmayan problemlere mahal vermemek için kaynar su yanık tedavisi hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki kesinlikle kaynar su yanıklarında kazazedenin ne kendisi ne de yakınları yanık bölgesine doğrudan buz uygulaması yapmamalıdır. Bu yapılabilecek en büyük yanlışlardan birisidir.
Yanığın derecesi ne olursa olsun ıslatılmış bir bez ile yanığın üzeri örtülmelidir. Buz uygulandığı zaman yanığın hem şiddeti artar hemde buzda ciltte yanığa sebep olarak yanık derecesi derinleşir.

Yanığın pansumanının ise açık ya da kapalı yapılacağı doktor tarafından belirlenmelidir. Çünkü yanığın şiddetine göre yanığı sarmak ya da açık tutmak gerekebilir.
Mutlaka sıcak suyla yanık tedavisi için uzman bir hekime başvurulmalıdır.
Evde daha önceden başka yanıkların tedavisi için kullanılan yanık merhemi de tavsiye doktor tarafından tavsiye edilmedikçe kullanılmamalıdır.

Kaynar su yanık tedavisi için sizin tek yapmanız gereken yanığı ıslatılmış bir bezle kapatmaktır. Ardından geri kalan tedavi uzman doktor tarafından uygulanmalıdır. Geçmiş olsun…

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık