Reklam

Kaval Kemiği Ağrısının Nedenleri

4 yıl önce
47 kez görüntülendi

Kaval Kemiği Ağrısının Nedenleri
helal tüy azaltıcı

Kaval Kemiği Ağrısı Nedenleri

Kaval kemiği ağrısı genellikle baldır ağrısı olarak da bilinir. Oldukça yaygın olarak görülen kaval kemiği ağrısı daha çok sporla uğraşan kişilerde görülür. Spora yeni başlayan yada spor düzeyini arttıran kişiler, kaval kemiği ağrısıyla yüzleşebilirler.

Kaval kemiğinde görülen ağrılar, ayak bileğini yukarıya çeken adalede meydana gelen zorlamalardan kaynaklanmaktadır. Ayak tabanı anatomisindeki bozukluklar da kaval kemiği ağrısına neden olabilmektedir. Çoğu zaman ağrılar birkaç günlük dinlenmenin ardından geçerken, geçmeyen ağrılar karşısında vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmanız gerekir.

Ayağı rahatsız eden ayakkabılar, zemin sertliği ve yanlış koşu teknikleri de ağrılarla karşılaşmanıza neden olabilmektedir. Kaval kemiği ağrısına bazı hastalık türleri de neden olabilmekte ve dikkate alınıp doktora başvurulması gerekmektedir.

Kaval Kemiği Ağrısına Sebep Olan Hastalıklar

Bel fıtığı

Atardamar ve toplardamar hastalıkları

Damar sertliğinde

Enfeksiyon Romatizmal hastalıklarda

Tümör

Kaval kemiği ve baldır bölgesinde meydana gelen ağrı, hassasiyet ve şişliklere neden olan bir diğer etken ise koşucu bacağı adı verilen durumdur. Ayak parmaklarının aşağıya doğru bükülmesi durumunda ağrılarda artış gözlenir. Bu rahatsızlık bacakların fazla zorlanmazı ve sağlıksız ayakkabı seçiminden kaynaklanabilir. Kemiği kasa bağlayan dokulara aşırı yük binmesi sonucu ağrılar ve diğer etkiler gözlenebilir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık