Reklam

Hazır Çorbalar Sağlıklı Mı?

4 yıl önce
55 kez görüntülendi

Hazır Çorbalar Sağlıklı Mı?
helal tüy azaltıcı

Çorba yapmaya üşeniyormusunuz ya da çok acıktığınız için 5-6 dakika çorbanız hazır mı olsun istiyorsunuz? Bu sebeple marketlerin raflarında bulunan hazır çorbalara saldırmanız çok doğal. Pek çok çeşitte hazır çorba seçeneği bulunmaktadır. Birçok marka çeşitli çorba lezzetlerini paketleyip satışa sunuyor. Peki, hazır çorbaların sağlığa zararı var mı?

Hazır Çorba Yerine Sebze Çorbası!

Market raflarında uzun ömürlü olarak satılan hazır çorbalar, uzmanlarımız tarafından bilhassa da çocuklara tavsiye edilmiyor. Çocukların gelişim çağında olmalarından mütevellit, hazır çorba yerine daha sağlıklı olan ev yapımı çorbalar tüketmesi öneriliyor. Taze sebze çorbalarında yer alan vitaminlere çocukların vücudunun ihtiyacı oldukça büyük.

Hazır çorbalar zararlı!

Yapılan bilimsel araştırmalar hazır çorbaların sağlıklı olmadığını gösteriyor. Marketlerde toz halinde paket içinde satılan hazır çorbalar, gırtlak kanseri olma riskini tetikliyor. Uzun ömürlü ve lezzetli olması için hazır çorbalarda birçok kimyasal maddeye yer veriliyor.

İçeriğinde yüksek oranda tuz barındıran hazır çorbalar, vücuttaki demir ve potasyum dengesini bozarak, vücut şişkinliğine yol açıyor. Hazır çorbalardan uzak durmakta, taze sebze çorbaları tüketmekte fayda var.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık