Reklam

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

4 yıl önce
56 kez görüntülendi

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?
helal tüy azaltıcı

Yumurtlama gerçekleşmesi ile birlikte spermin yumurtayı döllemesi sonrasında oluşan gebelikte birkaç zaman sonra belirtiler kendini göstermeye başlayacaktır. Gebelik belirtileri, bazı kadınlarda döllenmenin hemen ardından görülmeye başlayabilir. Ancak bu oldukça nadirdir ve çoğu kadın da belirtileri anlamamaktadır.

Peki, hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar ve nelerdir?

Gebelik Belirtileri

Sık sık idrara çıkma

Ruhsal değişiklikler

Göğüslerde hassasiyet

Mide bulantısı

Baş dönmesi

Kasık ağrısı

Başlıca bu gebelik belirtileri hamileliğin erken dönemlerinde görülebilir. Ancak kadınların çoğunluğu bu belirtilere anlam veremedikleri gibi, adet günü gelmeden önce ortaya çıkan bu belirtileri gebelikle bağlamak da doğru değildir. Çünkü başka rahatsızlıkların ve sorunların da belirtileri olabilir. gebeliğin en kesin belirtisi adet gecikmesidir.

Gebe kaldığınızı kesin olarak anlamak için adet gecikmesini beklemelisiniz. Adetin gecikmesinden 1 hafta sonra yapılacak evde idrar testi ile gebelik anlaşılabilir.
Kan testinde ise daha erken dönemde sonuçlar alınabilir. Bazı kadınlar adet gecikmesinden 3 gün sonra yaptırdıkları kan testinde veya ultrason muayenesinde gebe kaldıklarını öğrenebiliyor. Gebeliğin belirtileri, hamileliğin ilk 2 ayı içerisinde kendini göstermeye başlar.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık