Reklam

Erkeklerde Kasık Ağrısı Neden Olur?

4 yıl önce
56 kez görüntülendi

Erkeklerde Kasık Ağrısı Neden Olur?
helal tüy azaltıcı

Erkeklerde kasık ağrısı bir hayli rahatsızlığa sebep olabilir. Rahatsızlık günlük aktivitelerin sınırlandırılmasına ve yürüme, bükme ve kaldırma gibi hareketlerin güçleşmesine kapı aralayabilir. Kasık ağrısına kapı aralayan bir hayli kapı aralayabilir. 

Erkeklerde Kasık Ağrısı Nedenleri

1. Lenf Bezlerinin Şişmesi Lenf bezlerinin genişlemesi genellikle lenf düğümlerinde bir viral veya bakteriyel enfeksiyon olduğunda gerçekleşir. Lenf bezleri bağışıklık sisteminin çok önemli bir parçasıdır çünkü enfeksiyonlarla savaşır.

2. Kasık Fıtığı Erkeklerde kasık fıtığı çok rahatsız edici olabilir. Kasık fıtığı kasıkta bir şişkinlik olduğunda, ilgili kaslarda gerilmeler sonucu ve ağır bir şeyler kaldırmayla da ortaya çıkabilir.

3. Epididimit Epididimis mesanenin enfeksiyonu sonucu ortaya çıkar ve buna zaman zaman cinsel yollarla bulaşan enfeksiyonlar da neden olabilir. Epididimit kasık bölgesinin şişmesine ve ağrımasına neden olur

4. Böbrek Taşları Böbrek taşları böbrekte küçük kristalize taşlar oluşması sonucu ortaya çıkar. Böbrek taşları olanlar idrar çıkarma sırasında ciddi ağrılara yol açar.

5. Testis Tümörü Testis tümörü idrar çıkarma esnasında ve kasıkta ciddi ağrılara yol açar.

6. Orşit Orşit testislerin şişmesidir. Erkeklerde orşit kabakulak hastalığı esnasında görülebilir fakat bakteriler ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan dolayı da orşit ortaya çıkabilir.

7. Testis Torsiyonu Testis torsiyonu kasık bölgesine yüklenici ağır işler sonucu ortaya çıkabilir ve çok ağrılı olabilir.

8. Kasığa Doğrudan Darbe Kasığa doğrudan darbeler birçok hasar neden olabilir. Ağrı çok şiddetli olursa bölgede şişmelere neden olabilir.

9. Kas Gerilmeleri Kas gerilmeleri ani ve bilinçsiz kas hareketleri sonucu ortaya çıkar. Zorlayıcı sportif aktiviteler ya da ağır işler gerilmelere neden olabilir.

10. Hidrosel Hidrosel testis torbasında su toplaması sonucu ortaya çıkar. Bunun ilk belirtisi 1 ya da 2 testisin birden şişmesidir. Hidrosel fazla ağrı üretmese de testis torbasındaki ağırlıktan dolayı ciddi rahatsızlık verebilir.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık