Reklam

Elma Sirkesinin Faydaları

4 yıl önce
50 kez görüntülendi

Elma Sirkesinin Faydaları
helal tüy azaltıcı

Elma Sirkesi

Sadece salatalarda kullandığımız sirke çeşitleri, özellikle son yıllarda araştırılan içeriği ile bizlerin karşısına bambaşka konu başlıkları ile çıkıyor. Uzmanlar tarafından faydaları kanıtlanan sirke çeşitleri, artık sağlıklı yaşamaya karar veren çoğu insanın hayatına sağlık başlığı altında yeni bir soluk getirdi. Son yıllarda özellikle beslenme konusunda oldukça fazla zarar gören insanların, sirke ile sağlıklarına tekrar ve yavaş yavaş kavuşmaya başladıkları uzmanlar ve ilgili birimler tarafından kanıtlandı.

Elma Sirkesinin Faydaları

– Hali hazırda oldukça fazla faydayı bünyesinde barındıran elma, tüm yararlarını fazlası ile elma sirkesindeki kullanımında da ortaya sermektedir.

– Bir bardak suya bir çay kaşığı olarak ilave edilen elma sirkesi, tüm boğaz ağrılarını dindirme konusunda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Soğuk algınlığının ya da boğaz enfeksiyonlarının neden olduğu boğaz ağrıları sirke ile son bulmaktadır.

– Cilt sorunları konusunda da önemli bir rol üstlenen sivilceler için elma sirkesi, su ile seyreltilip, sivilceli bölgeye uygulandığı takdirde sivilcelerde gözle görülen bir azalma ve iyileşme olduğu kanıtlanan diğer faydalardandır. (Elma Sirkesi Maskesi)

– Migren ağrıları günümüzde çoğu insanın korkulu rüyasıdır. Hem günü mahveden hem de verimimizi tamamen düşüren migren ağrıları son zamanlarda sirke ile son buluyor. Eşit miktarda su ve sirkenin bir tencerede kaynatılması, daha sonra kaynayan suyun bir kaba boşaltılarak buhar seansı uygulanması migren ağrılarını o dakikada çözüme kavuşturuyor.

– Böcek ısırıkları, arı sokmaları, sivrisinek ısırıkları gibi kaşıntıya neden olan olaylarda, tahribatın gerçekleştiği bölgelere saf sirkenin uygulanması hem kaşıntıyı ortadan kaldıracak hem de var olan mikrobu yok edecektir.

– Yoğun koşuşturmaların yaşandığı günlerin art arda yaşanması ve bugünlerde ayak sağlığına uygun ayakkabıların kullanılmaması nasırlara neden olmaktadır. İlerledikçe fazla ağrıya neden olan bu nasırlar, sirkeli suda yaklaşık yarım saat bekletilip ponza taşı ile ovulduktan sonra ortadan kayboluyor.

– Sebze ve meyvelerin yanlış ya da yetersiz yıkanmasından kaynaklı ortaya çıkan bağırsak rahatsızlıkları hepinizin malumu. Tüketilmeden önce bir süre sirkeli suda bekletilmesi gereken sebze ve meyveler bu gibi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını tamamen ortadan kaldırıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık