Reklam

Dudakta uçuk izi nasıl geçer?

4 yıl önce
59 kez görüntülendi

Dudakta uçuk izi nasıl geçer?
helal tüy azaltıcı

Uçuk İzi Nasıl Geçer

Dudakta veya ağız içinde beliren içi sıvı dolu kabartılara uçuk(herpes simplex) adı verilmektedir. Uçuklar temas yoluyla bir başkasından bulaşabileceği gibi virüs yada stres nedeniyle de oluşabilir. Daha çok zayıf düşen bünyelerde ve ateşli hastalık sonrasında beliren uçuk tedavisi için doğal ve etkili yöntemler bulunmaktadır.

Uçuk İzi Geçiren Krem Tarifi

10 gr meşe kabuğu

15 gr ceviz yaprağı

3.5 bardak su

Malzemelerin tümünü karıştırıp kısık ateşte 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Sürenin sonunda karışımı ateşten alın ve çatalla ezerek soğumaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra uçuğun üzerine sürün.

Bu karışım sayesinde uçuk daha hızlı iyileşecek ve iz kalmayacaktır.

 

Diş Macunu: Uçuk henüz çıkmaya yeni başlamışken az miktarda diş macununu üzerine sürüp kurumasını bekleyin. Uçuğun iyileşme süresi hızlanacak ve ağrınızı hafifletecektir.

Süt: Pamuğun üzerine az miktarda süt damlatıp 10 dakika boyunca uçuğun üzerinde bekletin. Süt, uçuğun daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.
Uçuk Geçiren Doğal Krem Tarifi

1 tutam mayıs papatyası

1 çay bardağı kaynamış su

Malzemelerin hepsini karıştırarak demlemeye bırakın. Ardından süzerek uçuğun üzerine günde 3 kere kompres yaparak sürün. Uçuk geçene kadar tedaviye devam edin. Bu karışım uçuğun neden olduğu kaşıntıyı giderecek ve hızlı iyileşme sağlayacaktır.

Meşe Kabuğu Tarifi

10 gr meşe kabuğu

15 gr ceviz yaprağı

3.5 bardak su

Malzemelerin hepsini bir araya getirerek kısık ateşte 15 dakika boyunca kaynatın. Ardından çatal yardımıyla ezin ve soğuduktan sonra uçuğun üzerine sürün.

 

Reklam

Dudakta uçuk izi nasıl geçer? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık