Reklam

Dengeli Beslenen ve Beslenmeyen Çocuğun Arasındaki Fark

4 yıl önce
43 kez görüntülendi

Dengeli Beslenen ve Beslenmeyen Çocuğun Arasındaki Fark
helal tüy azaltıcı

Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmemiz gerektiğini her defasında vurgulayan uzmanlar, özellikle de çocuklarda sağlıksız beslenmenin çok büyük zararlı etkileri olduğunu açıkladılar. Sağlıklı beslenen bir çocukla, beslenmeyen çocuk arasında ciddi gelişim problemleri yaşanmaktadır. İlerleyen yaşlarda da sağlıklı beslenmeyen ve beslenen çocuklar arasında sağlık sorunları da çok ciddi boyutlardadır.

Sağlıklı beslenen ve beslenmeyen çocuklar arasındaki farklar;

Sağlıklı ve düzenli beslenen çocuk daha çalışkan, daha zayıf, daha hareketli olurken. Düzensiz beslenen çocuklarda obezite başta olmak üzere pek çok rahatsızlık ortaya çıkabiliyor.

Sağlıklı bir nesil yetişmesi ve ülkemizin hızla ilerleyen çağı yakalayabilmesi için, bebeklikten itibaren yaşamın her döneminde yeterli ve dengeli beslenme sağlanmalıdır.

İnsanlar yetersiz beslendikleri zaman büyüyemezler, sağlıklarını koruyamazlar, mutlu ve başarılı bir yaşama ulaşamazlar. Ancak yetersiz beslenmenin yanı sıra aşırı beslenme de sağlığımızı bozabilir.

İhtiyaçtan fazla besin tüketimi çağımızın en önemli ve yaygın hastalıklarından olup yaşamımızı tehdit eden şişmanlık (obezite), şeker hastalığı (diyabet) ve kalp hastalığı gibi hastalıklara neden olur.

 

Dengeli Beslenen ve Beslenmeyen Çocuğun Arasındaki Fark

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık