Reklam

Cinsel Sorunlar Prostat Büyümesi Yapar Mı?

4 yıl önce
59 kez görüntülendi

Cinsel Sorunlar Prostat Büyümesi Yapar Mı?
helal tüy azaltıcı

Erkeklerin idrar kesesinin alt kısmında yer alan bir bez olan prostat, mütenevvi nedenlerden dolayı normal boyutunun üstüne çıkarak büyüme gösterebiliyor. Prostat büyümesinin altında yatan birçok sorun vardır. Bu sorunla karşılaşan erkeklerin asıl merak ettiği ise, cinsel problemlerin prostat büyümesine neden olup olmadığıdır. Peki, gerçekten cinsel sorunlar prostat büyümesine sebep olur mu?

Sadece erkeklerde bulunan ve idrar kesesinin altında yer alan bir bezdir. Amacı idrar ve meni yolunu kapalı tutmaktır. İlerleyen yaşlarda her erkekte neredeyse görülmektedir. Çoğu kişide sorun yaratmazken, bazı kişilerde kansere dönüşebilmektedir.

Belirtileri Nelerdir?

Bulunduğu yer konumu ile idrar borusunun etrafında olması sonucu genelde belirtileri idrar üzerine olur. Büyümesi idrar yolunu sıkıştırır ve hatta tıkayabilir. Bunun sonucunda idrar hissi gelmesine rağmen az idrar yapmak, sık sık idrara çıkmak, kesik bir şekilde işeme ve idrarı yaparken yanma veya zorlanma hisleri en büyük belirtileridir. Prostat büyümesi olan kişi idrar atımından sonra rahatlama hissi yaşayamaz.

Cinsel İlişkinin Prostatın Büyümesiyle Alakası Var mıdır?

Prostat bezinin büyümesi ilerleyen yaşlarda doğal bir olay olduğu için cinsellikle kesinlikle alakası yoktur. Cinsellikten uzak duran kişinin de, sık ilişkiye giren kişinin de prostatı zamanla aynı şekilde büyümektedir. Hatta otuzlu yaşlarda görülen prostatta ödem oluşması durumunda kanallar zorlandığı için meni boşaltımının ağrıyı hafiflettiği bilinmektedir.

Nasıl Tedavi Edilir?

Prostat günlük hayatta ki düzeninizi etkilemiyor veya vücutta ağrı oluşturabilecek başka sorunlar oluşturmuyorsa aktif izleme yapılır. Belirli sürelerde hasta kontrole gelir. Bir sonraki aşamada ağrı kesici ve prostat küçültücü ilaçlar kullanılmaktadır. Daha ileri ki seviyede olan hastalarda prostata büyümesi cerrahi girişim ile müdahale edilmektedir.

Ancak tüm bu işlemlerden çekinen hastalar için hazırlanmış olan bitkisel kürler de hastalığın büyük ölçüde geçmesine sebebiyet vermektedir.

Prostat için ameliyatsız bitkisel çözüm

Prostat için ameliyatsız bitkisel çözüm

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık