Reklam

Burun Tıkanıklığını Ne Açar?

4 yıl önce
50 kez görüntülendi

Burun Tıkanıklığını Ne Açar?
helal tüy azaltıcı

Burun tıkanıklığı problemi özellikle değişen hava koşulları nedeniyle birçoğumuzun muzdarip olduğu bir sorundur. Burun tıkanıklığı nefes almayı zorlaştıran ve sesin değişmesine de neden olan bir sorundur. Vücuda giren oksijen miktarı da azaldığı için sık sık baş ağrıları yaşanması da, burun tıkanıklığından kaynaklı bir sorundur. Peki, burun tıkanıklığını ne açar?

Evde burun tıkanıklığını açmanın yolları

Burun tıkanıklığından kurtulmanın doğal yolları ile, tüm bu soruna ve bu sorunun husule getirdiği diğer şikayetlere elveda demek mümkün.

Evde burun tıkanıklığına çözüm için; yarım çay bardağı suyun içine (su kaynatılmış ve dinlendirilmiş olmalıdır) çeyrek tatlı kaşığı kadar tuz ekleyin. Üzerine çeyrek tatlı kaşığı karbonat eklemesi yapın ve karıştırın. Ardından bir burun deliğini kapatılır ve diğerine karışım şırınga ile fışkırtılır. Dilerseniz suyu avucunuzun içine koyup burnunuza çekebilirsiniz.

Burun tıkanıklığına ne iyi gelir?

Burun tıkanıklığına çözüm evde hazırlama yöntemi olan yukarıda karışım size zor geliyorsa, uğraşmaya vaktiniz yoksa eczaneden deniz suyu burun spreylerinden de satın alarak kullanabilirsiniz.

Burun tıkanıklığından korunmak için bol bol su içmeyi asla ihmal etmeyin. Özellikle de C vitamini bakımından zengin beslenin. Bulunduğunuz ortamın nemli olmasına da özen gösterin.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık