Reklam

Bebeklerde Gaz Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

4 yıl önce
46 kez görüntülendi

Bebeklerde Gaz Sıkıntısı Nasıl Giderilir?
helal tüy azaltıcı

Bebeklerde gaz şikayeti anne ve babaları bir hayli zorlamaktadır. Bebeğin sürekli ağlaması ve kendini rahatsız hissetmesinden dolayı huzursuzluğu, annesini ve babasını da endişeye düşürür. Bebeklerin rahatlamasını sağlayacak çözüm yöntemi, şifalı bitkilerden geçmektedir. Bebeklerde gaz şikayetine çözüm olacak bitkisel kürleri sizler için sayfamızda açıkladık. Yeni anne ve baba olanların bilmesi gereken bebeklerde gaz sıkıntısı nasıl giderilir sorunusun en etkili yanıtı sizlerle.

Bebeklerin Gaz Sıkıntısına Doğal Çözüm

Minik bebeklerin ve çocukların gaz sıkıntısına çözüm bulmakta zorlanan ebeveynler, aşağıdaki yöntemleri uyguladıkları zaman bebeklerinin ne kadar rahatladığını görecekler. Bebekler 3-4 aylık olana kadar gaz sıkıntısı devam eder. Bazılarının kendiliğinden geçer, bazıları da tedavi ile giderilir. Bebeğin gelişim sürecinde gaz şikayeti yaşamaları son derece normaldir sakin paniğe kapılmayın ve şu yöntemleri deneyin.

REZENE: 1 bardak kaynar suya, 4 gr bitki konur, 10 dk bekletilir, tatlandırılır, günde 1 çay bardağı azar azar içilir.

KİMYON: 1 bardak kaynar suya, 4-10 gr kimyon konur, 10 dk bekletilir, günde 1 çay bardağı azar azar içilir. (Süt emziren anne kullandığında emen bebeğin sancısını geçirir).

ANASON: 1 bardak kaynar suya, 2-4 gr Anason konur, 10 dk bekletilir, lüzumunda çocuğa çay kaşı ğı ile içilir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık