Reklam

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler hangi sıklıkta ilişkiye girmeli?

5 yıl önce
122 kez görüntülendi

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler hangi sıklıkta ilişkiye girmeli?
helal tüy azaltıcı

Çocuk sahibi olmak için plan yapanların merak ettiği soruların başında çocuk sahibi olmak için ne yapmalı, bebek sahibi olmak isteyen çiftler ne yapmalı ve bebek sahibi olmak için ne kadar arayla cinsel ilişkiye girilmelidir geliyor, sizler için uzmanlarımız açıkladı.

 

Gebe kalmakta sıkıntı yaşayan çiftlerin hamileliği kolaylaştırmak için cinsel ilişkiye girme zamanları büyük bir önem taşımaktadır. Düzenli olarak ilişkiye girenlerin zamanlamalarına dikkat çeken uzmanların tavsiyesi 3 günde bir cinsel ilişkiye girmektir.

Bebek sahibi olmak isteyen her çift en az 3 gün süre ile ilişkide bulunmalıdır. Çünkü erkek spermi 3 günde kaliteli bir düzeye ulaşmaktır. En az 3 gün veya daha fazla sürede cinsel ilişkide bulunmak, spermin etkisini arttırır. Ancak kadınların yumurtlama dönemi de baz alınmalıdır.

Erkeğin spermi güçlenmesi yanı sıra, kadınların yumurtlama döneminde ilişkiye girmek de çocuk sahibi olmayı aktif kılar. Sağlıklı kadınların adet kanamasının ilk gününden itibaren 14 gün boyunca yumurtlama dönemleridir. Kadınların yumurtlama öncesi 3 gün ve sonraki 3 gün gebelik ihtimali yüksektir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık