Reklam

Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler

4 yıl önce
45 kez görüntülendi

Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler
helal tüy azaltıcı

Biten bir ilişkinin yasını ömrünüz boyunca tutmanız gerekmiyor. Kendinizi yeni yaşamınıza adapte etmeli ve ayrılık acısından kurtulmalısınız. 

İlişkinin sonunu gelmesi en sancılı dönemdir ve asıl sorun bu dönemi atlatırken yaşadıklarımızdır.

Çarşaflardan kurtulun

“Yatağınızdaki eski enerjiyi atmanız, anılarınızı tazelemekle aynı şeydir. Onunla beraber uyuduğunuz yatağa yepyeni nevresimler alın.”

Terleyin

“Bu ne demek? Kan akışınızı hızlandıracakaktiviteler bulmanız demek… Yoga hem rahatlatıcı, hem de zindelik verici özelliğiyle bu dönemde tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Pilatesi, ya da tam tersi, sizi zorlayacak ağır egzersiz programlarını da deneyebilirsiniz. Böylece düşünecek daha az zamanınız olur.”

Makyajla savaş açın

“Görünüşünüzü yenilemek size iyi gelir. Zaten her kadın içgüdüsel olarak depresyon stresiyle bu şekilde savaşmayı seçer. Ben konuya farklı bir açıdan bakmanızı istiyorum: Mükemmel bir makyaj yaparsanız ağlayamayazsınız! Yine iç güdüleriniz gereği güzelliğinize kıyamazsınız. Bu yüzden sabah pijama ve yorgun suratla kalmak yerine makyajınızı yapın ve hazırlanın.”

15 dakikalık keder

“Onu düşünmek zorunda olduğunuzu biliyoruz. Acı tamamen yokmuş gibi davranamazsınız. Bu yüzden kendinize onu düşünmek ya da üzülmek için belli sınırlar koymanız gerekiyor. 15 dakika boyunca istediğiniz krizi geçirebilirsiniz. Fakat onu aramak gibi aptalca şeyler de yapmayın. 15 dakika sonunda o moddan çıkmaya kendinizi zorlayın.”

‘Sil’ “Telefonunuzda ‘sil’ tuşunun yerini biliyorsunuz değil mi? Facebook, twitter, MSN… Onunla ilgili tüm kaynaklardan kurtulun.

Arkadaşlarınızla paylaşın

Neler istediğinizi ve nasıl hissettiğinizi en yakın arkadaşlarınızla paylaşın. Büyük ihtimalle onlar sizi tanıyor olduklarından yapabileceklerinizi öngörecekler, fakat endişelerinizi dile getirin. Biri tarafından kontrol edilmeniz gerekiyorsa bunlar en yakın arkadaşlarınız olmak zorunda. Sizi yalnız bırakmamalarını rica edin.

” Egonuzu güçlendirin “

Yeni bir hobi edinin. Hep denemek istediğiniz, fakat cesaret edemediğiniz tarifi deneyin. Ev partileri düzenleyin. En sevdiğiniz şarkıyı bağıra bağıra söyleyin. Yepyeni bir şeye başlayıp onu bitirdiğinizi görmek size iyi gelecektir. Belki bir süredir kullanmadığınız resim yeteneğinizi tazelemek istersiniz, kim bilir…

Yeni bir arkadaş

Eğer fırsatınız varsa bir evcil hayvan edinin. Onun size olan ilgisi ve sizin ona karşı olan sorumluluklarınız çok zinde hissetmenizi sağlayacak. Bir sürü kedisi olan orta yaşlı bekar kadınları belki şimdi anlamışsınızdır.

” Seyahate çıkın “

Uzaklarda yaşayan çok yakın bir arkadaşınızın yanına gidebilir, ya da tamamen yeni bir yer keşfedebilirsiniz. Her gün gördüklerinizden uzaklaşmak size iyi gelir.

Fotoğraflar çekin ve kendinize hediyeler alın.

” Bir aylık arınma “

Hayır, çılgın diyet önerilerinden bahsetmiyoruz. ‘Dostça’ ayrılmış bile olsanız eski sevgilinizle ya da eşinizle en az bir ay boyunca kesinlikle görüşmemeniz gerekiyor. hiçbir şekilde, hiçbir vasıtayla ondan haber almayın.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık