Reklam

Ayak Mantarı Nasıl Yok Edilir?

4 yıl önce
72 kez görüntülendi

Ayak Mantarı Nasıl Yok Edilir?
helal tüy azaltıcı

Ayak derisinin çatlamasına yol açan ağrılı bir sorundur, ayak mantarı. Kendi kendine geçmediği için mutlaka müdahale ister. Ayak mantarının yok edilmesinde mutlaka bir uzmandan tavsiye alınmalıdır. Deride derin ve ağrılı yarıklar oluşturan ayak mantarı nasıl geçer, ayak mantarına karşı alınacak önlemler nelerdir buyurun hep birlikte göz atalım.

Ayak Mantarı Nasıl Yok Edilir?

Ayak Mantarına Önlemler

Ayakkabı değiştirin

* Kullanılan ayakkabılar ayak mantarı oluşumunda mutlaka rol sahibidir. Hava alan, ter emen ayakkabılar her zaman tercihiniz olsun. Çünkü havasız ve terleyen ayaklarda bakteri ürer ve mantar enfeksiyonu gelişir.

Ayaklarınızı kuru tutun

* Ayak mantarının kısa zamanda geçmesi için mutlaka ayaklarınızı kuru tutmalısınız. Ayaklar suyla temas ettiği zaman iyice pamuklu bir havlu ile kurulanmalıdır. Özellikle de parmak aralarına dikkat edilmelidir.

Bağışıklığı güçlendirin.

* Bağışıklık sisteminin zayıflaması da ayak mantarı risklerinden bir tanesidir. Bağışıklık sistemi zayıf düştüğü zaman vücut mantar enfeksiyonuna karşı koyamaz.

Egzersiz

* Vücutta kan dolaşımını arttırmanın en etkili yolu egzersiz yapmaktır. Kan ise ayaklara zor ulaşır. Bu bölgeyede kan akışını sağlamak için egzersiz yapın.

Sarımsak tedavisi

* Doğal antibiyotik olan sarımsak ile de doğal tedavi mümkündür. Ayak mantarı için bir kaç diş sarımsağı biraz zeytin yağı ile ezip ayaklarınıza en az yarım saat boyunca yedirin. Bu işlemi günde iki kere tekrar edin. Ayak mantarlarınızın azaldığını göreceksiniz.

İlaçlarınızı düzenli kullanın

* Ayak mantarı için doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçlarınızı düzenli kullanmanız, ilaçların kısa zamanda etkisini göstermeye muavenet eder.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık