Reklam

Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler

4 yıl önce
43 kez görüntülendi

Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler
helal tüy azaltıcı

Sonbahar/kış ayları geldiği zaman birçok hastalık kapıya dayandığı gibi aynı zamanda alerjik reaksiyonlarda kendini göstermeye başlıyor. Alerjisi olanların sonbahar/kış aylarında dikkat etmesi gerekenler nelerdir uzmanlarımız sağlığı korumaya yönelik önemli açıklamalarda bulundular. Alerjisi olanların dikkat etmesi gerekenler nelerdir makalemizin devamından öğrenelim.

Özellikle de solunum yolu alerjisi bulunanlar ve astım hastalığı olanlar sonbahar/kış aylarında birçok faktörden olumsuz etkileniyor. Hassas bünyelerin grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanma riskleri çok yüksek oluyor. Bu sebeple alerjik reaksiyonlu bünyelerin mutlaka grip hastalığına karşı Ekim ayı çıkmadan evvel grip aşısı yaptırmaları gerekir. Her yıl düzenli olarak risk grubundaki kişilerin aşılama yaptırmaları, sonbahar/kış mevsimi rahat bir şekilde geçirmelerine muavenet ediyor.

Grip salgınının baş gösterdiği dönemlerde alerjisi olanların hastaların uzman önerilerine kulak vermemeleri, çok ciddi rahatsızlıkların meydana gelmesine sebep olur. solunum yolu alerjisi olan çocuklar, akciğer hastalığı olan yaşlılar ve kalp, böbrek, şeker hastaları mutlaka aşı olmalıdır. Aksi durumda bunların ölümle sonuçlanabilecek ciddi sorunlara yakalanmaları muhtemeldir.

Alerjisi olan başta çocuklar ve yaşlılar olmak üzere herkes gribi olan kişilerden uzak durmalıdır. Evde istirahat etmek, dışarıda maske kullanmak, ellerin sık sık yıkanmasına özen göstermek ve öksürürken yada hapşırırken kağıt mendi ya da kolun iç kısmını kullanmak gerekir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık