Reklam

2015-2016 Tüp Bebek Fiyatları

4 yıl önce
47 kez görüntülendi

2015-2016 Tüp Bebek Fiyatları
helal tüy azaltıcı

Tüp bebek fiyatları her sene değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda her merkezde de fiyatlar aynı olmamaktadır. Standart bir fiyatı bulunmayan tüp bebek tedavisi hem manevi hem de maddi açıdan büyük bir fedakarlık isteyen bir uygulamadır.

Yapılan yeni araştırmalara göre her 100 çiftten 15’i tüp bebek yöntemini tercih ediyor. Tüp bebek tedavisi ücretleri oldukça yüksek, ancak sosyal güvenlik kurumu tarafından da bir kısmı karşılanıyor. Bu durum da sosyal güvencesi olan çiftlerin yüzünü güldürüyor.

Tüp bebek fiyatlarının standart olmaması sebepleri de merkezin sunduğu olanaklar, kullanılan ilaçlar, doktor tecrübesi ve tedaviye eklenen diğer yöntemlerdir. Fiyatlara direkt olarak yansıyan teknolojik uygulamalar ve sunulan olanaklar tüp bebek fiyatlarını daha da artırabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu kimlerin Tüp bebek tedavisini karşılıyor?

Sosyal güvenli kuruluşu tarafından belirlenen koşullar şunlardır:

Normal yollarla bebek sahibi olunmadığını ve diğer yardımcı üreme tedavilerinin sonuç vermemediğini gösteren sağlık kurulu raporu, Anne adayının 23 yaşını doldurmuş, 40 yaşından da gün almamış olmaması, Diğer tedavi yöntemleriyle son 3 yılda başarılı sonuç alınmaması durumunun belgelenmesi, Çiftlerin en az 5 yıllık genel sağlık sigortasının olması ya da bakmakla yükümlü kişi olması ve genel sağlık sigortası priminin en az 900 gün ödenmiş olmasıdır.

Bu koşullar sağlandığı zaman tüp bebek fiyatlarının bir kısmı sağlık kuruluşu tarafından karşılanıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık